Michał Lelonek

Michał Lelonek

Michał Lelonek Crest
  1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en
Michał Lelonek - Oni

 

         Oni byli tacy prymitywni. Odkryliśmy ich zupełnym przypadkiem na peryferiach naszej Galaktyki, w niepozornym układzie gwiezdnym, gdzie zamieszkiwali tę małą, śmieszną planetkę, oddaloną od wszystkiego o setki lat świetlnych. Kosmiczna dziura, nie odwiedzana przez nikogo. Pozostaliby nieodkryci, gdyby nie jeden z tych bezzałogowych statków, skanujących kosmiczne pustki w poszukiwaniu surowców mineralnych.

 

          Z pozoru nie było w nich nic szczególnego – prymitywna cywilizacja na wczesnym etapie rozwoju, ledwie zdolna wysyłać załogowe statki w przestrzeń kosmiczną. Minęłyby jeszcze długie lata, zanim opuściliby swój układ gwiezdny, i jeszcze więcej, by nauczyli się komunikować z nami, cywilizacją, która przewyższała ich pod każdym możliwym względem.

 

          Była tylko jedna wyjątkowa rzecz, która budziła nasze przerażenie – posiadali Broń. Mieli ją na pewno, tak wykazały skanery widm spektroskopowych. Nie wiedzieliśmy skąd i po co ją mają, skoro żyją w takim oddaleniu od jakiejkolwiek innej formy życia...

 

Opowiadanie ukazało się w "Nowej Fantastyce" nr 372 (09/2013)

 

  ILOŚĆ STRON - 17

  ILOŚĆ SŁÓW - 4 239

© 2019 Michał Lelonek

 

@